Vjosa Osmani ndan foton me Ramën nga Washingtoni: Kosova e ka vendin në NATO

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë një foto me kryeministrin Edi Rama, teksa të dy ndodhen në samitin e NATO-s në Ëashington.
Vjosa Osmani ndan foton me Ramën nga Washingtoni: Kosova e ka vendin në NATO

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë një foto me kryeministrin Edi Rama, teksa të dy ndodhen në samitin e NATO-s në Ëashington.

Ajo thotë se dy vendet po punojnë për tër koordinuar qëndrimet dhe përpjekjet në mënyrë që Kosova t’i bashkohet sa më parë Aleancës.
“Me Kryeministrin Edi Rama, në margjina të Samitit të NATO-s në Washington D.C. për t’i koordinuar qëndrimet dhe përpjekjet tona të përbashkëta në mënyrë që edhe Kosova, sa më parë, t’i bashkohet Shqipërisë dhe shteteve tjera aleate si anëtare me të drejta të plota në NATO, aty ku edhe e ka vendin”,shkruan Osmani.