Tentuan t’i vidhnin paratë nga xhepi të moshuarit, arrestohen 2 persona në Berat

Tentuan t’i vidhnin paratë nga xhepi të moshuarit, arrestohen 2 persona në Berat

Dy persona në Berat, K. Y., 41 vjeç dhe A. B., 50 vjeç, janë arrestuar në flagrancë pasi tentuan t’i vidhnin paratë nga xhepi, një shtetasi të moshuar. Dy të arrestuarit ishin dënuar edhe më parë për vjedhje.

 
“Gjatë patrullimeve 24/7, për të parandaluar paligjshmëritë dhe për të garantuar sundimin e ligjit në të gjithë territorin e qarkut, shërbimet e Komisariatit të Policisë Berat kanë konstatuar se 2 shtetas po tentonin t’i vidhnin një shumë parash, nga xhepi, një shtetasi të moshuar.

Si rezultat i ndërhyrjes së menjëhershme janë vënë në pranga autorët e rastit, shtetasit K. Y., 41 vjeç dhe A. B., 50 vjeç, të dy banues në Berat.”– njofton policia,

Vijon puna për zbardhjen e vjedhjeve të tjera që mund të kenë kryer këta shtetas.
 
Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Berat, për veprime të mëtejshme.