Sport

Kryesore

Rrjedh bombola e gazit, merr zjarr banesa në Berat

Një banesë është përfshirë nga zjarri mbrëmjen e kësaj të premte në lagjen “Barrikadë” në Berat.

Kryesore

Prej 6 muajsh në arrest shtëpie, Berisha padi në Strasburg për heqjen e masës së...

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha i është drejtuar Strasburgut pas më shumë se gjashtë mu...

Kryesore

Rusia shton trysninë ndaj NATO-s në përmbyllje të takimit të aleancës në SHBA

Forcat ruse përdorën raketa me rreze të mesme veprimi, që Moska njoftoi se do të rifillojë t’i prodh...

Kryesore

Pasiguritë në kursin e këmbimit, BSH: Bien transaksionet në euro, në 6 muaj u tr...

Çdo luhatje e monedhës europiane në tregun shqiptar ka nisur të ndikojë edhe në transaksionet që kry...

Kryesore

Qen dhe skaner për të kapur paratë e padeklaruara në kufi, mbi 173 mijë euro të ...

Kontrollet për fshehjen e shumave të parave tashmë bëhen nga scaner të specializuar, por edhe nga qe...

Kryesore

Kosova me 1,58 milionë banorë. Serbët bojkotuan censin, paralajmërohen gjoba

Kosova ka 1 586 659 banorë rezidentë; prej tyre 50,1% janë meshkuj ndërsa 49,9% janë femra.

Kryesore

Siguria ushqimore jashtë kontrollit, Kroacia konfiskon specat me mbetje Formetanati

Një sasi e madhe me speca të destinuar për eksport në Kroaci janë konfiskuar nga autoritetet vendase.

Bota

OKB: Gaza rrezikon të humbasë një brez të tërë fëmijësh

Drejtoresha e Komunikimit të Agjencisë së OKB-së për Refugjatët Palestinezë në Lindjen e Afërt (UNRW...

Kryesore

Kriza e strehimit godet rëndë Greqinë, rritet çmimi i shtëpive me 11%

Kostoja e strehimit dhe qirasë në Greqi është rritur me pothuajse 11% nga viti 2022 në 2023, sipas a...

Kryesore

Ish-kampioni botëror i kërcimit së larti, gjendet i vrarë me armë zjarri

Jacques Freitag, ish-kampion botëror i kërcimit së larti në Botërorin të Atletikës në Paris 2003, u ...

Kryesore

Rrëzohet avioni në Rusi, raportohet për tre të vdekur

Një avion u rrëzua sot në rajonin e Moskës, duke shkaktuar tre viktima.

Kryesore

“Maldivet e Evropës”/ Mediat helene: Hotele ultraluksoze, çmime të përballueshme...

Saranda , Ksamili dhe Vlora ishin destinacionet më të kërkuara në rrjet nga të rinjtë për pushimet.

Kryesore

Në kërkim të finales në EURO 2024/Foden: Ndeshja me Spanjën mund të na ndryshojë...

Spanjë-Angli është një finale speciale, një ndeshje që premton spektakël, një finale që po e pret me...

Kryesore

Së shpejti nis përzgjedhja e programeve të studimit nga ish-maturantët, cilat ja...

Nëse të gjithë mendojnë për pushimet në këtë periudhë, maturantët janë me laps e letër” për llogarit...

Kryesore

VOA: Kush mund të zëvëndësojë Jo Biden në garën për President

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden po refuzon thirrjet e disa zyrtarëve të rëndësishëm të ...

Kryesore

Kryeministri hungarez Orban takon ish-presidentin Trump

Kryeministri hungarez Viktor Orban u takua të enjten me ish-presidentin amerikan Donald Trump, me të...

Kryesore

Kishte fshehur 979 pako me drogë në dhomën e gjumit, përfundon në pranga shqipta...

Efektivët e Policisë së Qarkut III në Romë, pas një aktiviteti intensiv hetimor, kanë kryer kontroll...

Kryesore

Skandali seksual në kampin e Shqipërisë në Dortmund, Bild: Viktima ka qenë në ko...

kandali i publikuar nga mediat gjermane sa i përket një dhune seksuale të mundshme nga një prej puno...

Kryesore

Plumbat shiten si pijet e gazuara në SHBA, gjenden në dyqanet ushqimore

Amerika po hedh një hap tjetër drejt përhapjes së armëve, duke gjetur zgjidhjen më popullore: makine...

Kjo faqe përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj të shfletimit. Duke vazhduar përdorimin e kësaj faqeje, ju pranoni përdorimin e cookies. Ju lutemi rishikoni Politikën tonë të Privatësisë për më shumë informacion se si i trajtojmë të dhënat tuaja.