Kryesore

Kryesore

Milano, stuhi e fortë shiu dhe breshëri përmbyten rrugët, autoritetet japin alarmin

Në një kohë që pjesa më e madhe e Europës po “digjet” nga anticikloni afrikan, Milano është përfshir...

Bota

Gruaja që po ‘gëlltitej’ nga rëra thithëse tregon si arriti të mbijetonte

Një grua që po bënte një shëtitje në breg të detit me bashkëshortin e saj, papritur u bë objekt i nj...

Kryesore

Rreziqet e shëndetit që vijnë nga netët e nxehta, si t’i parandaloni

Kjo verë ka shënuar rekorde të temperaturave të larta përvëluese e të dëmshme për shëndetin.

Kryesore

Rrjedh bombola e gazit, merr zjarr banesa në Berat

Një banesë është përfshirë nga zjarri mbrëmjen e kësaj të premte në lagjen “Barrikadë” në Berat.

Kryesore

Prej 6 muajsh në arrest shtëpie, Berisha padi në Strasburg për heqjen e masës së...

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha i është drejtuar Strasburgut pas më shumë se gjashtë mu...

Kryesore

Rusia shton trysninë ndaj NATO-s në përmbyllje të takimit të aleancës në SHBA

Forcat ruse përdorën raketa me rreze të mesme veprimi, që Moska njoftoi se do të rifillojë t’i prodh...

Kryesore

Pasiguritë në kursin e këmbimit, BSH: Bien transaksionet në euro, në 6 muaj u tr...

Çdo luhatje e monedhës europiane në tregun shqiptar ka nisur të ndikojë edhe në transaksionet që kry...

Kryesore

Qen dhe skaner për të kapur paratë e padeklaruara në kufi, mbi 173 mijë euro të ...

Kontrollet për fshehjen e shumave të parave tashmë bëhen nga scaner të specializuar, por edhe nga qe...

Kryesore

Kosova me 1,58 milionë banorë. Serbët bojkotuan censin, paralajmërohen gjoba

Kosova ka 1 586 659 banorë rezidentë; prej tyre 50,1% janë meshkuj ndërsa 49,9% janë femra.

Kryesore

Siguria ushqimore jashtë kontrollit, Kroacia konfiskon specat me mbetje Formetanati

Një sasi e madhe me speca të destinuar për eksport në Kroaci janë konfiskuar nga autoritetet vendase.

Bota

OKB: Gaza rrezikon të humbasë një brez të tërë fëmijësh

Drejtoresha e Komunikimit të Agjencisë së OKB-së për Refugjatët Palestinezë në Lindjen e Afërt (UNRW...

Kryesore

Kriza e strehimit godet rëndë Greqinë, rritet çmimi i shtëpive me 11%

Kostoja e strehimit dhe qirasë në Greqi është rritur me pothuajse 11% nga viti 2022 në 2023, sipas a...

Kryesore

Ish-kampioni botëror i kërcimit së larti, gjendet i vrarë me armë zjarri

Jacques Freitag, ish-kampion botëror i kërcimit së larti në Botërorin të Atletikës në Paris 2003, u ...

Kryesore

Rrëzohet avioni në Rusi, raportohet për tre të vdekur

Një avion u rrëzua sot në rajonin e Moskës, duke shkaktuar tre viktima.

Kryesore

“Maldivet e Evropës”/ Mediat helene: Hotele ultraluksoze, çmime të përballueshme...

Saranda , Ksamili dhe Vlora ishin destinacionet më të kërkuara në rrjet nga të rinjtë për pushimet.

Kryesore

Në kërkim të finales në EURO 2024/Foden: Ndeshja me Spanjën mund të na ndryshojë...

Spanjë-Angli është një finale speciale, një ndeshje që premton spektakël, një finale që po e pret me...

Kryesore

Së shpejti nis përzgjedhja e programeve të studimit nga ish-maturantët, cilat ja...

Nëse të gjithë mendojnë për pushimet në këtë periudhë, maturantët janë me laps e letër” për llogarit...

Kryesore

VOA: Kush mund të zëvëndësojë Jo Biden në garën për President

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden po refuzon thirrjet e disa zyrtarëve të rëndësishëm të ...

Kryesore

Kryeministri hungarez Orban takon ish-presidentin Trump

Kryeministri hungarez Viktor Orban u takua të enjten me ish-presidentin amerikan Donald Trump, me të...

Kjo faqe përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj të shfletimit. Duke vazhduar përdorimin e kësaj faqeje, ju pranoni përdorimin e cookies. Ju lutemi rishikoni Politikën tonë të Privatësisë për më shumë informacion se si i trajtojmë të dhënat tuaja.