Franca kalon në avantazh, goli i pare i Europianit me aksion

Në Mynih luhet gjysmëfinalja e pare e Europianit mes Spanjës dhe Francës një tjetër finle e parkohshme mes dy skudrave pretende për trofeun e këtij edicioni.
Franca kalon në avantazh, goli i pare i Europianit me aksion

Në Mynih luhet gjysmëfinalja e pare e Europianit mes Spanjës dhe Francës një tjetër finle e parkohshme mes dy skudrave pretende për trofeun e këtij edicioni.

Spanja edhe me shuymë element të rinj është e vetmja skuadër që ka fituar pesë ndeshje në këtë Europian, ndërkohë që Franca edhe pse me emra të mëdhej dhe në letër një skuadër e madhe, por që është kualifikuar deri këtu vetëm me penallti pa asnjë aksion goli.

 
 

Pas një fillimi të vrrullshëm të Spanjës është Fraca ajo që kalon në avantazh në minutën e 9-të. Asist i Mbappe dhe godija e Kolo Muani.