Kryefaqe

Lajmet e Fundit
Politikë

Spiropali: Një vendim i Gjykatës Evropiane të të Drejtave të Njeriut, e konsider...

Ministria e Shtetit Elisa Spiropali kritkoi sot në Kuvend sulmet ndaj kreut te SPAK, duke theksuar s...

Kronikë

Të moshuarës në Memaliaj i shpërthen bombola e gazit në banesë, zjarrfikësit në ...

Një banesë është përfshirë nga flakët në qytetin e Memaliajt ditën e sotme pas shpërthimit të një bo...

Kryesore

Berisha: Fredi Beleri u nis për në Strasburg si dëshmitar i një procesi mafioz p...

Më tej kreu i PD-së shtoi se Beleri është një dëshmitar në tempullin e demokracisë në Parlamentin E...

Bota

Evropa përfshihet nga i nxehti eksetem, katër persona humbin jetën në Itali

Ndërkohë rajone të shumta në Itali janë nën paralajmërimet për temperatura të larta të kuqe, pasi i ...

Kryesore

VOA: Qëndrime kritike nga UNESCO mbi Beratin dhe Gjirokastrën për autoritetet sh...

Projekt vendimet për Butrintin, Gjirokastrën dhe Beratin të bëra publike nga UNESCO flasin për një s...

Kryesore

10 shenja që tregojnë se nuk po kujdeseni si duhet për trupin dhe mendjen tuaj

Ne shpesh neglizhojmë kujdesin për shëndetin mendor. Para jush keni shenja që po bëni pikërisht këtë.

Kryesore

Temperatura deri në 43 gradë Celsius, mësoni kur tërhiqet vala e të nxehtit afrikan

Një javë e nxehtë me temperatura që shkojnë deri në 43 gradë Celsius, kështu pritet të jenë ditët në...

Kryesore

Gjenerata e ardhshme e teknologjisë së komunikimit është këtu? Pajisjet aktuale ...

Standardi i ardhshëm 6G që do të ofrojë shpejtësi deri në 50 herë më të madhe se rrjetet aktuale 5G,...

Kryesore

OKB: Popullsia e Shqipërisë do të tkurret me 20%

Në 3 dekadat e ardhshme, popullsia e Shqipërisë ka të ngjarë të tkurret me 20%, ose më shumë. Kështu...

Bota

Dodik nis zbatimin e kërcënimeve për ndarjen nga Bosnja: Ballkani mund të përbal...

Situata në Ballkanin Perëndimor, veçanërisht në Bosnje dhe Hercegovinë (BiH), po nxehet. Pavarësisht...

Kronikë

Zjarr në Klos, helikopteri Cougar në ndihmë për të shuar flakët

Në fshatin Kurdari të Bashkisë së Klosit ka rënë zjarr. Është ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ...

Kryesore

“Përmirësojeni deri në shkurt 2025 …”, UNESCO paralajmëron: Projektet infrastruk...

Pasuria natyrore e kulturore e liqenit të Ohrit, pjesë e Pasurisë botërore të Unescos, mund të shpal...

Kryesore

Ambasadori amerikan, Hovenier: Mbështesim popullin e Kosovës, por kemi mosdakord...

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier, tha të hënën se disa nga zgjidhjet politike të qeveris...

Kryesore

Mbrohu nga Tumoret! Neurokirurgu: Kujdes, duhen kontrolle të rregullta, prekin ç...

Doktori thotë se tumoret nuk është se prekin një moshë të caktuar ndaj me rëndësi për çdo grupmoshë ...

Kryesore

“Verifikuam 2340 ankesa nga qytetarër apo institucionet në 2023”, Metani: 44% e ...

Inspektori i Lartë i Drejtësisë, Artur Metani deklaroi sot në Kuvend se gjatë vitit 2023 janë verifi...

Kronikë

U gjet i dhunuar në kryeqytet, përkeqësohet gjendja shëndetësore e 42-vjeçarit n...

Përkeqësohet gjendja shëndetësore e 42-vjeçarit nga Bilishti, Rigels Kaso. Burime pranë spitalit ...

Kryesore

Takimi me Belerin, Mitsotakis: Shqipëria po afrohet më shumë me BE-në, duhet t’u...

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka zhvilluar të hënën në Pallatin Maksimos një takim me eurode...

Kronikë

Vijon lufta me flakët në Klos, riaktivizohet sërish vatra e zjarrit, ndërhyn ush...

Që prej dy ditësh është rindezur zjarri i cili ishte izoluar paraprakisht nga ndërhyrja e bërë të pr...

Kryesore

Kokainë për klientët VIP, organizata drejtohej nga shqiptarë, zbulohet skema si ...

Me një Jaguar qarkullonte Henri Musaj, 40-vjeçari shqiptar, i cili sipas Prokurorisë së bashku me vë...

Kryesore

Veliaj pret skuadrën Olimpike të Tiranës: Investimet në sport po sjellin masiviz...

Kur na ndajnë vetëm pak ditë nga nisja e Lojërave Olimpike Paris 2024, kryetari i Bashkisë së Tiranë...

Kjo faqe përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj të shfletimit. Duke vazhduar përdorimin e kësaj faqeje, ju pranoni përdorimin e cookies. Ju lutemi rishikoni Politikën tonë të Privatësisë për më shumë informacion se si i trajtojmë të dhënat tuaja.